středa 6. 2.
Kung–Fu škola P.Lorenzové + čínská tradiční hudba ► Pražský S´-ču + Trn v oku + M.Slabá
19:00, Velký sál
dočasně mimo provoz

info
Oslavme společně začátek čínského nového roku – roku hada!

Program vás nejen pobaví, ale i seznámí s čínskou kulturou a jejím bojovým uměním.
Na programu jsou následující vystoupení:

  1. Kung – Fu škola Petry Lorenzové

Tato škola, působící v Praze na Žižkově, letos oslavila již 16 let své existence. Ve škole se všichni věnují tvoří tradičnímu stylu Hung Gar, který se vyznačuje silnými, krátkými údery, nízkými kopy a minimem akrobacie. Tento styl, zvaný též „pěst rodiny Hung“ je jeden z nejvýznamnějších a nejstarších jihočínských bojových stylů. Žáci školy jsou všeho věku od pětiletých až po důchodce. V ukázce vystoupí nejprve nejmladší žáci školy, následují starší děti i dospělí se sestavami beze zbraně, se zbraněmi i ve dvojici.

  1. Lví tanec se dvěma lvy v podání žáků Kung – Fu školy Petry Lorenzové

Lví tanec Lví tanec, toto čínské kulturní dědictví, je praktikován již po staletí. Jeho význam je vyhnat zlé vlivy a naopak přinášet štěstí, blahobyt, úspěchy a zdraví. V Číně se provádí při všech důležitých slavnostních příležitostech jako je nový rok, náboženské svátky, otevření obchodů či osobní jubilea. Má důležitý úkol – zničit špatné vlivy a organizátorům či oslavencům přinést štěstí.

  1. Čínská tradiční hudba v podání Pražského S´-ču

Tento soubor hudebníků s čínskými nástroji byl založen v létě 2010 v Praze. Věnuje se převážně čínské tradiční instrumentální hudbě. S'-ču (sizhu) znamená „hedvábí a bambus“, což je od starověku čínské označení pro komorní ansámbly složené ze strunných (hedvábí) a dechových (bambusových) nástrojů. Jádro repertoáru Pražského S'-ču tvoří tradiční skladby žánru Ťiang-nan s'-ču, čili „Hedvábí a bambus z Kraje na jih od Dlouhé řeky“, z Šanghaje a okolí, kde se hraje v čajovnách a klubovnách uličních výborů pro pobavení a sebekultivaci.

  1. Martina Slabá – několikanásobná mistryně Evropy v Tchai – ti

Martina Slabá je mimořádně úspěšná česká představitelka Tchai – ti, která přivezla první místo z čínské soutěže v taiji v Jiao Zuo (2009), později se stala několikanásobnou mistryní Evropy a samozřejmě i naší republiky. Nejraději má pěstní formy, tedy sestavy beze zbraně, ale i sestavy s mečem či vějířem.

3)Trn v oku Trn v oku je taneční soubor, který vznikl již v roce 2001. Vystupuje s profesionálním tanečním programem. Čínské tance jsou velmi pestré a různorodé. Vystoupení této skupiny zahrnuje čínské tance z celé Číny, severu i jihu.


 
Doporučujeme