středa 31. 1.
Beata Hlavenková & Kapela Snů + special guest ► HRTL
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Beata Hlavenková se po křtu alba Sně z roku 2019 vrací do Paláce Akropolis i s dalším albem Žijutě (2021).

Mezitím se ze čtyřčlenné Kapely Snů, která měla právě premiéru v Akropoli stala kapela osmičlenná. Beatu Hlavenkovou doprovázejí prvotřídní hráči – Oskar Török, Tomáš Fuchs, Kryštof Tomeček, Jan Chalupa, Miloš Klápště a vokalistky Pavla Fendrichová a Marie Němcová.

Beata Hlavenková, pianistka, skladatelka, zpěvačka, aranžérka a producentka, je jednou z nejvýraznějších současných muzikantek s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem. Její hlavní devízou je odvaha – odvaha experimentovat, hledat nekonvenční harmonie a aranžmá. Žánrová svoboda, opírající se o hluboké povědomí o jazzu, moderní klasické hudbě, popu i písničkářství, se ve všech jejích projektech prolíná s jasně rozpoznatelnou soustředěnou a citlivou interpretací.

Na kontě má šest sólových desek. Joy For Joel (2009), klavírní Theodoros (2013), dále Scintilla (2015), Bethlehem (2017) a alba písní a zhudebněných básní Sně (2019) a Žijutě (2021). Všechny nahrávky získaly nominace na cenu Anděl a dvě z nich byly proměněny. (Theodoros, Sně).

Hlavenková spolupracuje jak s českými, tak světovými hudebníky, skládá hudbu pro film (Dukla 61, Zátopek, Král Šumavy: Fantom temného kraje) a divadlo (VerTeDance a další), pro děti (Pišlické příběhy, Ó, ó, ó, vajíčko), aranžuje písně, od malých forem v akustické podobě či zvukovém designu, až po symfonický orchestr.

Na jaře tohoto roku byla nominována na Českého lva 2022 v kategorii Nejlepší hudba za sérii Král Šumavy: Fantom temného kraje.

V rámci koncertu zahraji speciální set s HRTL, který hraje na modulární syntetizér.


 
Doporučujeme