pondělí 19. 2.
SUNSWEPT SUNDAY /DE
20:30, Jazz bar
dočasně mimo provoz

info

Jazz je svoboda hrát cokoli, ať už to někdo předtím hrál, nebo ne.
- Duke Ellington

Duo Sunswept Sunday si vzalo toto prohlášení k srdci a věnuje se hudbě Duka Ellingtona. Od roku 2020 zkoumají stuttgartský perkusionista Daniel Kartmann a berlínský kytarista Torsten Papenheim dílo velkého amerického skladatele s láskou k detailu a smyslem pro dramaturgii.

Oba hudebníci přistupují k vybraným skladbám velmi odlišným způsobem: někdy jiskru skladby zažehne melodický motiv, jindy konkrétní groove a někdy nálada skladby nebo její název. Papenheim a Kartmann se ve své hře zaměřují na ústřední aspekty Ellingtonovy hudby: barvu, tón, zvuk.

Sunswept Sunday uvádí méně známé skladby Duka Ellingtona, napsané většinou v 50. a 60. letech 20. století. Svou interpretací duo dokazuje, že Ellingtonova tvorba zůstává vzrušující i téměř 50 let po jeho smrti a mimo klasické bigbandové obsazení. Halfway To Dawn – debutové album Sunswept Sunday vyšlo na LP a CD u nového českého vydavatelství Ma Records v lednu 2023.

Daniel Kartmann – bicí, hackbrett, cink; Torsten Papenheim – kytara, melodika, perkuse

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme