čtvrtek 24. 10.
GOLD PANDA LIVE /UK + ZSÜD /HU
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Po 15 letech od vydání skvělého debutového alba Lucky Shiner se Gold Panda vrací do Prahy.

Gold Panda je hudební producent původem z Essexu, který svou kariéru odstartoval v roce 2009. Jeho debutové album „Lucky Shiner“ z roku 2010 získalo celosvětové uznání, které kulminovalo cenou Guardian First Album Award. Další nahrávky, včetně nedávného alba „The Work“, odrážejí jeho neustálý vývoj a zkoumání neprobádaných hudebních horizontů. Elektronické poselství jeho skladeb si získalo srdce všech fanoušků taneční hudby a remixy pro Bloc Party, Health a The Field zaujaly pozornost labelů, blogů i kritiků.

V poslední době se Gold Panda věnuje i dalším hudebním projektům, včetně spolupráce s J. Shawem ze Simian Mobile Disco a vytvoření hudby inspirované Ravi Shankarem. Jeho hudební odkaz pokračuje v nových formách techna a hip-hopu.

Jako support vystoupí maďarská hudebnice ZSÜD, producentka, zpěvačka a skladatelka, která ráda experimentuje s filmovými a elektronickými prvky, ale nevzdaluje se příliš od popových žánrů. Jako dítě studovala klasický klavír a hudební teorii. Po získání magisterského titulu v oboru inženýrství se znovu začala věnovat hudbě, ale tentokrát pracovala více s elektronikou. Studovala hudební produkci a zvukový design, nyní je spolumajitelkou imPro, budapešťské školy hudby a technologie, která je největší školou hudební produkce v Maďarsku. Měla mnoho spoluprací po celé střední Evropě s umělci jako Karo Glazer /PL/, Ava Fina /AT/, purpl boi /CZ/ nebo ONAKOM /HU/ a producenty jako trojnásobný držitel Grammy Steve Dub. V současnosti sídlí v Berlíně, kde pracuje na mezinárodních spolupracích a na svém dalším LP.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope – první celoevropskou iniciativou podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa.


 
Doporučujeme