čtvrtek 19. 12.
MC GEY + IDEA DJ SET
19:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Předvánoční večer s členy labelu Ty Nikdy. Do Paláce Akropolis přijdou slavit MC Gey a Idea.

MC Gey

Člověk s prapodivným jménem, a ještě prapodivnějším texty, který se vymyká všem představám o tom, jak by se měl rapper chovat, vypadat a mluvit. Jakub Rafael aka MC Gey je originál. Za svou aktuální desku O tatínkovi, který usnul si letos převzal hudební cenu Anděl. Osobní texty o otcovství, rodině a rapových kořenech podkreslil překvapivý zvuk analogových i digitálních syntezátorů. Prosincová show v Paláci Akropolis bude speciální především v tom, že Geye na pódiu doplní speciální živá kapela plná synťáků a dalších nástrojů. Všechno bude dobrý a všechno bude špatný.

Idea

Zakladatel labelu Ty Nikdy a nepřehlédnutelná osobnost českého rapu. Už začátkem milénia Josef Změlík aka Idea spolupracoval s lidmi jako Indy & Wich, aby zanedlouho s DJ Fattem představil projekt IdeaFatte. Se svým labelem získal Anděla za společné album Akta X a kritiky si získal například i sólovou deskou Tempo, na kterém dal prostor neotřelým producentům jako FVLCRVM. Pět dnů před Vánoci se Idea představí se svým aktuálním DJ setem, který propojuje rap s experimentální elektronikou, grimem a dalšími udebními zákoutími. Dej to volume víc, ať to jde slyšet z bytu!

Za dramaturgií série PULZ v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč. Večer se uskuteční ve spolupráci s prostorem Akropolis Underground, kde proběhne afterparty.


 
Doporučujeme