čtvrtek 25. 4.
NOVO AMOR /UK
20:30, Velký sál
dočasně mimo provoz

info

Ali Lacey, známější pod jménem Novo Amor, je velšský multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel, zvukový designér a producent. Jeho kariéra začala v roce 2014 po vydání debutového EP 'Birthplace,NY'.

Novo Amor vznikl jako projekt – akt vzdoru po rozchodu. Ali Lacey v něm ale zcela nečekaně našel něco naplňujícího a obohacujícího. Věčně zelená příroda na severu státu New York, ve které strávil léto před několika lety, byla odrazovým můstkem při tvorbě jeho debutového alba 'Birthplace', které vyšlo v roce 2018.

Ali Lacey žije v Cardiffu, v domě, který je mu zčásti útulným příbytkem a zčásti studiem. Autentičnost jeho nahrávek je podpořena i zvuky, které se v bezprostřední blízkosti jeho domu vyskytují. V jeho hudbě tak můžete najít zvuky bujarých večírků, večerních ohňostrojů i vřeštění racků. Novo Amor zatím vydal 7 alb, z nichž poslední je 'Antarctican Dream Machine'z roku 2022.

Po vydání alba 'Cannot Be, Whatsoever' Lacey uvedl: " 'Birthplace' pro mě stále znamená to jezero na severu. Místo, které jsem si romantizoval a které už vlastně neexistuje. Moje nové skladby jsou v porovnání s tím bezprostřední a hlučné, až optimistické. Jestliže 'Birthplace' je venkov, pak 'Cannot Be, Whatsoever' je město."

Novo Amor není výjimečný jen díky své hudbě, ale také proaktivním přístupem k ochraně životního prostředí. Spolupracuje se dvěma britskými charitativními organizacemi, které si kladou za cíl omezení vzniku odpadu.

V roce 2018 ve spolupráci s vizionářskými filmaři Sil van der Woerdem a Jorikem Dozym (nyní Studio Birthplace) vydal videoklip k titulní skladbě Birthplace, ve kterém vypráví příběh o zneužívání oceánů lidstvem. Tento strhující krátký hudební snímek má na YouTube více než 8,2 miliónů zhlédnutí.

Novo Amor nám naservíruje, na svém premiérovém vystoupení v České republice, velkou dávku snů, lásky a touhy. Přijďte se zamilovat. Už 25. dubna 2024 v Paláci Akropolis.


 
Doporučujeme